۱۳۹۲ آبان ۳, جمعه

آیا از توحش امروز ج.ا متعجبید؟ آنان که روز اول گلویِ موذنی را گاز گرفتند و بریدند؟ نگاهی‌ به سید جواد ذبیحی
سید جواد ذبیحی(۱۲۹۰-۱۳۵۸) ، از روستایِ درکه تهران ، بسیار خوش صدا  و با استعداد بود حتا بدون تحصیلات رسمی‌ تمام ردیف‌هایِ آواز را میشناخت.

در سال‌های ۱۳۲۹-۱۳۵۶ وی معروف‌ترین خوانندۀ مذهبی در رادیو تهران بود
و مراسم مخصوص عیدها و عزاداری‌های شیعیان را با صدای خود افتتاح می‌كرد.

حافظه  او سرشار از اشعار مناسب و توانایی‌ فوق‌العاده  حنجره او، محبوبیتش را تداوم میداد. 
پس از آغاز فاجعه ۵۷، ذبیحی را بخاطر  حضور گاه و بیگاه او در مراسم عزاداری دربار، دستگیر کردند. ذبیحی هنگامی که در زندان بود همان لبخندش را داشت، نمی‌ترسید و کشتنش را باور نداشت .. غافل از اینکه نه تنها او را به فجیع‌ترین حالتی خواهند کشت، نه تنها گلویش را خواهند برید، نه تنها پیکرش  را  تکه تکه خواهند کرد بلکه حتا تمام آثار ضبط شده او را نیز از بین خواهند برد. امروز به جز چندین 
نوار کاست بی‌ کیفیت هیچ اثر دیگری از او نیستمگر سید جواد ذبیحی یک ''سید'' نبود؟ مگر سید از تبار پیامبر نیست؟ مگر ذبیحی یک موذن و خواننده اشعار مذهبی‌ نبود؟ مگر به مسلمانان ایران  ایام مذهبی‌ کمک نمیکرد؟  آیا باید او را تکه تکه میکردید؟


به طرفداران نظام که امروز از شنیدن بی‌ احترامی به دختران آقایِ موسوی ناراحت میشوند ... مگر این سیستم از آغاز چنین نبود؟ سیستمی‌ که مطمئناً برپایه گذارانش نیز رحم نخواهد کرد این است جمهوری جنون و جهل و جنایت ... تا فردا نوبت که باشد؟


منابع۱۱ نظر:

 1. جاداشت یه نمونه ازخواندن هاشوهم برای آگاهی فارسی زبانان ازصدای ایشان بگذارید . خدایش بیامرزد . کشتن یک پیرمردمداح شصت واندی ساله هنرنیست . چه فتحی کردکشتن اومثلا ؟؟؟!!

  پاسخحذف
 2. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

   حذف
 3. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 4. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 5. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 6. دوستان در این لینک میتونید نمونه کارهای ایشون رو بشنوید. http://sj-zabihi.blogfa.com/post/5
  من اصلا ادم مذهبی نیستم. اسلام آشغالترین چیز ممکنه که این فجایع رو به بار اورده. ولی واقعا وقتی تحریرهای ذبیحی رو میشونین یه حالی بهتون دست میده. آدم هنرمندی بود و به هنر ایران خدمت کرد بهش بد نگید اگه با اسلام مشکل دارید.واقعا راست میگید اینا از روز اول وحشی و خونخوار بودند. از هنر چیزی نمیفهمیدند. نه از هنر نه از علم نه از شعور
  مثلا رفتند تالار رودکی یکی از بهترین پیانوهای جهان رو سوزوندند درصورتیکه اخه پیانو چه ربطی به انقلاب و اسلام داره؟!!!
  یا مثلا در حوزه های دیگه رفتن خونه هژبر یزدانی در سنگسر سابق و مهدیشهر فعلی و گوسفندهایی که هر کدوم سالها براش زحمت کشیده شده بود تا اصلاح نژاد شه و همون زمان ارزش میلیون دلاری داشت وبه نژاد سنگسر معروف بود رو سر بریدند و گفتند هژبر گوسفند بازه و انحراف داره که اونا رو توپر قو نگه داشته. اینا در هیچ حوزه ای رحم نداشتند دوستان

  پاسخحذف
 7. بسیار باعث تاسف است الفاظ بسیار زشتی که چه موافق وچه مخالف ابراز کرده اند تا فرهنگ ما این چنین است وحال وروز بهتر ازاین نخواهیم داشت

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوست عزیز با تجربه‌ی که من دارم به جرات می‌تونم بگم این فحاشیها همان طور که ناشناس دیگری در بالا گفت %۹۹ کار مزدوران پان ترک جمهوری اسلامی هست که به سبب نفرت و کینه شدیدی که اینها نسبت به ایران و ایرانی‌ دارند از طرف حکومت مورد حمایت قرار میگیرند تا جائی‌ که حتا اجازه چاپ کتاب و روزنامه رو هم در ایران دارند و به طور علنی و بدون هیچ گونه مزاحمتی در استادیوم‌های ورزشی با پخش بنر و پرچم آذربایجان فعالیت میکنند اون هم در کشوری که روزانه دها نفر رو در کردستان و بلوچستان و چابهار به جرم تجزیه طلبی اعدام میشند!!اینها اوباش مجازی حکومت هستند که وظیفشون حمله و فحاشی به منظور ایجاد تفرقه و جلوگیری از تجمع و ایجاد هر گونه اتحاد و بحث و گفتگو و فضای دوستانه هست بر عکس بقیه مزدوران سایبری رژیم که پشت نقاب‌ ایران دوستی‌ و وطن دوستی‌ و ازدیخهی قیم میشند و زیر پوستی کار میکنند اینها خیلی‌ تابلو و علنی فعالیت میکنند.

   در مورد این پست هم باید گفت همان طور که در صدر اسلام بر حسب زمان و مکان آیه‌‌های قرآن کاربرد‌های مختلفی‌ داشت و به ۲بخش مکی و مدنی(قبل و بعد از قدرت) تقسیم میشد و اهمیت داشت واژه سید هم بر حسب زمان و مکان تعریف می‌شه و اهمیت و کاربرد اون به قبل از قدرت گرفتن آخوند مربوط می‌شه فعلا آخوند اهمیت و کاربرد بیشتری داره و این بنده خدا اگر آخوند بود نه تنها اعدام نمیشد بلکه مثل بقیه آخوند‌های درباری در سیستم جدید دادستانی وزیری وکیلی مجتهدی مرجع تقلیدی چیزی میشد!

   حذف
 8. برای آشنائی با روزهای ذبیحی در زندان به این ادرس هم سری بزنید
  http://www.amirfetanat.com/blog/archives/224

  پاسخحذف