۱۳۹۳ تیر ۱۸, چهارشنبه

وهابیت به طور خلاصه


( همیشه افراط گرایی یک گروه موجب ایجاد جریانات افراطی دیگر میشود!
با توجه به این رفتار‌هایِ افراطی، وهابیت از مدت‌ها, پیش زمینه داشت، ( از قرن ۷ هجری) تا اینکه محمد عبدالوهاب آن را رسما به عنوان فرقه جدیدی عرضه کرد)

محمد ابن عبدالوهاب(۱۷۰۳،۱۷۹۲ میلادی- زاده نجد، عربستان سعودی) پس از آنکه زیارت و توصل مسلمین به قبور مقدس را دید با چنین حالت‌هایی‌ مخالفت خویش را ابراز کرد.

همچنین این مورد(که جزو زمینه سازی‌هایِ وهابیت بود،) که عده‌ای خاص( عموما ملایان شیعه) میگفتند تنها ماییم که تفسیر و معنی‌ قرآن را میدانیم و دیگران باید آن را از ما طلب کنند،مورد مخالفت وهاب بود، .... در آن زمان جدّ ال سعود از وی پشتیبانی نمود

مختصری از باور‌هایِ وهابیون:

- زیارت قبور و اماکنی که به اصطلاح مقدس نام گرفته اند شرک است
-تعمیر و مرمت و هزینه کردن و گنبد سازی و طلا کاری قبور شرک است و باید این مظاهر شرک که موجب گمراهی دیگر مسلمین هستند ویران شوند ....
-در خواست حاجت از غیر خدا شرک است
- تشییع جنازه و سوگواری‌هایِ پی‌ در پی‌ بر مردگان حرام است،
- آیات قرآن تفسیر و داستان سرایی ندارند، همینی هستند که می‌گویند.
-وهابیون می‌گویند تمام شاخه‌هایِ دیگر اسلام نیز، کافر محسوب شده باید به آیین وهابیت در آیند یا جزیه پرداخت کنند، در غیر این صورت زنان و اموالشان حلال هستند.

وهابیون بیشتر از همه با شیعیان دشمنند زیراکه بر طبق باور‌هایشان شیعیان با ترویج خرافات بسیار و دیگر مصادیق بارز شرک ، انحراف زیادی در اسلام ایجاد کرده اند.
برگرفته از کتاب فتنه وهابیت
---------------------------------------------------
تنها راه نجات ایران از جنگ‌هایِ شیعه و سنّی و دیگر شاخه‌ها ، حکومتی سکولار و بی‌ طرف در مقابل دین است!هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر