۱۳۹۳ فروردین ۱۲, سه‌شنبه

تعریف و تجلیل دکتر مصدق با دست خط خودش از هاشمی‌ رفسنجانی !


  دکتر مصدق  که هم چنان مشوق مبارزان    و یاور آنان بود پس از خواندن کتاب سرگذشت فلسطین به قلم هاشمی رفسنجانی از اینکه طلبه جوان   پولی‌ جهت چاپ و انتشار این کتاب نداشت اندوهگین گشت و خود ایشان شخصاً برایِ هاشمی چکی‌ فرستاده و طی‌ نامه‌ای ایشان را تشویق کردند 

متن نامهاحمد اباد : ۱۱ آذر ۱۳۴۲

عرض میشود مرقومه محترمه از وصول ارزانی‌ بخشید و موجب نهایت امتنان گردید، از اینکه باز مدتی‌ گرفتار سازمان امنیت شده اید بسیار متاسفم، امیدوارم که دیگر نظایری پیدا نکند و  جنابعالی بتوانید در کمال رفاهیت و آسایش از زندگی‌ خود استفاده نمایید. از کتاب سرگذشت فلسطین  بسیار استفاده نمودم  و حیفم آمد  که این کتاب در گوشه‌ای بماند و مورد استفاده قرار نگیرد. این است که چک ناقابلی هم تقدیم می‌کنم که بتوانید از آن بیشتر استفاده نمایید و آن را در معرض استفاده عموم قرار دهید.

ارادتمند دکتر محمد مصدق  منابع : نامه‌هایِ دکتر مصدق ۴ نظر:

 1. سیاسیون " پفیوز" مخالفین پهلوی مدرن در ایران همیشه رو به جلو فرار میکردند و میکنند اتهاماتی که این "پوفیوزان توده ای " و " ملی منقلی " و" چپهای " مسخره ایرانی به شاه میزدند و میزنند دقیقا کارهای هست که خودشان انجام میدادند و میدهند مانند قضیه هزار فامیل که هم حزب خائن توده و هم ملی منقلی ها و هم این ملایان خود دژ هزار فامیل درست کردند ولی اتهام آنرا به پهلوی مدرن میزدند آفرین به این افشاگری که مصدق فراماسون خائن به ایران را خوب نشان داده

  پاسخحذف
 2. سرگذشت فلسطین ؟

  ای بابا ... اینطوری که معلومه مصدق با رژیم کنونی چندان تفاوت فکری نداشته

  پاسخحذف
 3. سطر اول "از وصول...." غلط است درست آن " عزّ وصول.." به کسر و تشدید "ز" درست است

  پاسخحذف
 4. پروژه آبرسانی کهریز زرزا منتشر شد تاریخ 24 نوامبر 2014
  درود و سلام به هم میهنان میهن پرست از اینور آبها
  پروژه کهریز زرزا، یا تونل تلا دربیش از 320 برگ، با شتابی دیر شده منتشر شد. این نمایس مستند با این هدف و اساس تهیه شده است که مشکل بی آبی زائیده آلودگی هوا، و بالارفتن درجه گرمای زمین بوجود آمده است و در بهترین شرایط، یعنی اگر بتوانیم آلودگی هوا را پائین بیاوریم، باز دست کم 25 سال بدرازا خواهد کشید. و تنها راه موجود برای تنازع بقا، تنها راه حل علمی و عملی، تصفیه آب شور دریا ها، و انتقال آن به نقاطی هست که آب ندارند و یا کم دارند. و اینکار در سرزمین پهناور و کوهستانی ایران، با خرید کارخانه های نمکزردائی، و پومپاژ هائی که فقط یکی از آنها، میلیارد دلار ارزش دارد. در شرایط فعلی میهنمان جوابگوی این مشکل روز نخواهد شد.
  سیستم کهریز زرزا، با توجه به امکانات علمی و عملی میهنمان طراحی شده است، . پروژه کهریز زرزا. روی نرم افزار اوپن آفیس بصورت نمایش یا پرزنتیشن درست شده است. ولی بدلیل شتاب در انتشار آن، و همچنین برای دسترسی راحتتر آنرا بشکل فایل های آکروبات منتشر میکنم و سپس روی بقییه کار خواهم کرد. بدلیل زیاد بودن برگها آنرا به چند بخش کرده ام، البته با شماره. سپاسگذار خواهم شد که اگر آنرا به سایر هم مینهانمان، به صاحب نظران، اندیشمندان میهنمان بفرستید، با این امید که با مطرح شدن در رسانه های گروهی به دست مسئولان مربوطه برسد.
  هدف نهای این پیشنهاد که از اینور آبها، که هم میهنان میهنپرستم در درون ایران پیشکش میشود، نقد، انتقاد و ایراد گیری هست. تا شاید، طرح بهتری اعلام گردد. نگرانی من از این است که آمدن برف و باران، این مشکل جهانی را پشت گوش بیندازد. در آغاز این طرح اخطار های دانشمندان در مورد افزایش مداوم و زنجیره ای این بالا رفتن گرمای کره زمین که منجر به از بین رفتن نسل بشر در مدت کوتاهی، ممکن است ختم شود. بشکل مستند تشریح شده است، و شاید به خواندش بیارزد. در 9 برگ آخر، حدودا 150 منبع و ماخذ قرار دارد، برای دسترسی بیشتر شما.
  این ایمیل برای تماس در مورد همین پروژه تهیه شده است، بعدی لینک فایل ها هست بنام( فایل های آکروبات برای شما). بقیه عکس ها، نقشه ها، و نقاشی هایی هست که ممکن است در نقد و ایراد گیری بدرتان بخورد. این ایمیل برای تماس در مرد این پروژه تهیه شده است و دومی لینک اینترنتی هست. kahrizzarza@gmail.com
  https://drive.google.com/drive/u/0/#folders/0B-BM_ZzdfCtJT1ZTUWxGM3dEc1E
  نگران تعداد برگها نباشید، 90%آن را عکسهایی تشکیل میدهد که برای مستند کردن گزارش بکار برده شده اند. من پروژه را میسپارم به دانشگاهیان، متفکرین، کاردانها، و رسانه های گروهی میهنپرست خودمان، هرجا که باشند.
  ناسر رهیمی

  پاسخحذف